Brak komentarzy

Baby shower i prezenty – co wybrać?

Baby shower z biegiem czasu staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Przyszłe mamy spotykają się z przyjaciółkami czy kuzynkami by świętować zbliżające się narodziny malucha. To często ostatnia okazja do tego, by móc spokojnie porozmawiać i pobawić się ze znajomymi, zanim na świat przyjdzie brzdąc i jemu trzeba będzie poświęcić całą uwagę.

Wiele osób, zaproszonych na bociankowe kompletnie nie ma pojęcia, co sprezentować przyszłej mamie i jej maluszkowi. Nie warto wpadać w panikę – pomysłów jest naprawdę wiele i wcale nie wymagają one ogromnych możliwości finansowych. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, co najbardziej przyda się przyszłej mamie i jej maluchowi.

Co kupić na baby shower przyszłej mamie i jej szkrabowi?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, to niezobowiązujące spotkanie na które nie trzeba wydawać zbyt dużo pieniędzy jeśli chodzi o prezent. Jeśli jednak mamy upatrzony droższy upominek, warto porozmawiać z pozostałymi uczestniczkami imprezy i po prostu złożyć się na jeden, porządniejszy prezent. W przeciwnym razie na upominek z okazji baby shower idealnie sprawdzą się chociażby poduszka do spania i karmienia czy album na zdjęcia, w którym przyszła mama będzie mogła kolekcjonować ‘wspomnienia’ ze swoim maluszkiem. Na pewno przydadzą się również pieluchy, których noworodek w początkowym okresie swojego życia zużywa mnóstwo. Z pewnością będzie to spore odciążenie finansowe przyszłej mamy.

Baby shower to także uroczystość podczas której należy wręczyć prezent nienarodzonemu jeszcze maluszkowi. W tym wypadku również pole popisu jest bardzo szerokie. Doskonale sprawdzą się w tej roli oczywiście zabawki dla dzieci takie jak grzechotka, pluszak czy książeczka. Kolorowe śpioszki czy maleńkie buciki to również świetny pomysł na bociankowy upominek.

Wiele korzyści przyniesie również maluszkowi mata edukacyjna mobilizująca dziecko do kreatywnej zabawy, która może je wiele nauczyć. By szkrab szybciej i sprawniej nauczył się stawiać pierwsze kroki warto sprezentować mu jeździk. Dzięki niemu maluch z chęcią będzie podejmował aktywność fizyczną.