Brak komentarzy

Ciastolina – zabawa, która na pewno ucieszy dziecko

Masy plastyczne to coś, czym uwielbiają bawić się dzieciaki. Szczególnie chętnie sięgają po nie brzdące o duszy artysty, które lubią wszelkie zajęcia rozwijające ich kreatywność i wyobraźnię. Zabawki dla dzieci są dzisiaj na tyle różnorodne, że bez problemu możemy kupować swoim pociechom takie, które nie tylko sprawią im radość ale również będą pogłębiały ich zainteresowania. Dzisiaj pod lupę bierzemy popularną ostatnio ciastolinę. Podpowiadamy, jakie możliwości daje naszemu brzdącowi.

Jaką ciastolinę wybrać dla naszego dziecka?

Na samym początku warto zaznaczyć, że twarde i kruche ciastoliny to dobre rozwiązanie tylko i wyłącznie dla tych, którym nie przeszkadza bałagan po zabawie brzdąca. Tego typu masy plastyczne lubią się kruszyć dlatego można się ich spodziewać na dywanie czy na stole w naprawdę dużej ilości. Znacznie lepiej jednak sprawdzają się ciastoliny miękkie i bardziej elastyczne. Nie tylko nie brudzą ale również są łatwiejsze w użytkowaniu przez naszego szkraba.

W sklepach z zabawkami możemy spotkać różnego rodzaju zestawy pozwalające zamienić się naszemu dziecku w lodziarza, dentystę czy kucharza. Są również ciastoliny tematyczne z motywami bajkowych bohaterów. Jeśli nasza pociecha posiada swojego telewizyjnego bądź bajkowego idola i zostanie obdarowana taką masą plastyczną, radości na pewno nie będzie końca. Zabawa ciastoliną nie tylko jednak dostarcza dziecku solidną porcję rozrywki ale również wpływa pozytywnie na jego rozwój. Ćwiczy motorykę mniejszą malucha jak również stymuluje kreatywność i wyobraźnię.

Ciastoliną mogą bawić się dzieci już od drugiego roku życia. Ważne jednak jest to, by podczas zabawy były pod okiem rodziców. Dla najmłodszych dobrym rozwiązaniem będą proste zestawy z kolorowymi masami plastycznymi. Na sam początek można kupić tylko pojedynczą tubę z ciastoliną i zorientować się, czy malucha w ogóle będzie ciągnęło do takiej zabawy. Niektóre zestawy do najtańszych nie należą i lepiej nie narażać się na niepotrzebną stratę pieniędzy.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/