Brak komentarzy

Ciekawe zeszyty szkolne dostępne w sklepach

Zeszyty to jedne z najważniejszych elementów wyprawki szkolnej każdego dziecka. Uczniowie korzystają z nich codziennie, dlatego muszą charakteryzować się wysoką jakością i solidnym wykonaniem. Na rynku dostępny jest cały szereg egzemplarzy różniących się od siebie liczbą kartek, wzornictwem oraz rodzajem okładki. Jakie modele są najbardziej funkcjonalne i warte uwagi?
 
 

Zeszyty szkolne i ich rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem są klasyczne zeszyty w miękkiej okładce. Są one lekkie i elastyczne oraz wyróżniają się najniższą ceną. Niestety łatwo o ich zagięcie, zwłaszcza podczas intensywnej eksploatacji. Aby utrzymać je na dłużej w dobrym stanie, warto dodatkowo zaopatrzyć się w okładki, które zapobiegną zabrudzeniu oraz odkształceniu. Modele tego typu są dostępne również w formie kołozeszytów. Ich zaletą jest łatwość wyrwania kartki, bez ryzyka uszkodzenia mocowania. Kołozeszyty sprawdzają się jako notatniki czy brudnopisy.

Kolejnym rodzajem są bruliony. Ich cechą charakterystyczną jest gruba okładka oraz szyty i dodatkowo wzmocniony grzbiet. Z tego względu wyróżniają się dużą wytrzymałością i praktycznie zminimalizowanym ryzykiem zagięcia. Niestety zeszyty tego typu są znacznie cięższe w porównaniu do egzemplarzy wykonanych z miękkiej okładki. O ile przy jednej czy dwóch sztukach uczeń nie odczuje znaczącej różnicy, o tyle większa liczba będzie wiązać się ze sporym obciążeniem plecaka. Ostatnią wersją są kołobruliony, które również świetnie nadają się na notatniki.

Zeszyty szkolne – dodatkowe informacje

Zeszyty szkolne występują w ogromnej liczbie wzorów, często nawiązujących tematycznie do postaci z bajek, kreskówek czy filmów. Modele tego typu są najczęściej wybierane przez najmłodszych uczniów. W ich przypadku sprawdzą się również zeszyty ze zwierzętami. Starsze dzieci preferują bardziej stonowane wzornictwo. Przydatnym rozwiązaniem, które pozwoli szybko znaleźć potrzebny zeszyt są egzemplarze z okładką z nadrukowaną nazwą przedmiotu. Dzięki temu znacznie szybciej przebiegnie również cały proces pakowania się.

Jedną z cech decydujących o użyteczności zeszytu jest liczba kartek. Choć ich mniejsza liczba wpływa na wagę, jednocześnie zwiększa częstotliwość zaopatrywania się w kolejny egzemplarz. Liczba kartek powinna być dopasowana do rodzaju przedmiotu. W przypadku lekcji, które odbywają się częściej, warto zainwestować w grubszy zeszyt. Z kolei gdy dany przedmiot jest zaplanowany tylko raz na tydzień, najlepiej wybrać cieńszy egzemplarz, który z dużym prawdopodobieństwem wystarczy na cały rok nauki.