Brak komentarzy

Co kupić maluchowi na pierwsze urodziny?

W dzisiejszych czasach wybór zabawek dla dzieci jest tak ogromny, że ciężko się na coś zdecydować. Najczęściej nasze pociechy i tak mają praktycznie wszystko – od pluszaków, po lalki, klocki, samochody aż po zabawki edukacyjne. Zabawki dla dzieci mają jedna bardzo pozytywny wpływ na kształtowanie ich psychiki jak i dalszy rozwój. Trzeba jednak pamiętać o tym, by kupując zabawkę zwracać uwagę na pewne, dość istotne szczegóły.

Jaka zabawka dla rocznego dziecka będzie najlepsza?

Zabawki dla dzieci pod żadnym wypadkiem nie mogą zagrać ich zdrowiu. Roczny maluch nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że biorąc do buzi mały element może się zadławić. Trzeba również zwracać uwagę na to, by zabawki nie miały ostrych krawędzi. Wówczas dziecko może się skaleczyć a zabawa zamiast przyjemnością będzie dla maluszka udręką i powodem do płaczu. Warto też zwracać uwagę na to, czy zabawka posiada certyfikat bezpieczeństwa.

Gusta i upodobania maluchów są różne. Zabawka, która spodobała się córce sąsiadki czy synkowi przyjaciółki może nie koniecznie przypaść do gustu naszemu dziecku. Każdy maluch rozwija się w innym tempie i może się okazać, iż mimo zapewnień producenta odnośnie przedziału wiekowego zabawki może okazać się że będzie ona dla naszego malucha zbyt łatwa, bądź odwrotnie – zbyt skomplikowana. Z tego właśnie względu należy dokładnie obserwować dziecko by zauważyć, czym najchętniej się bawi, co lubi, czy są to efekty dźwiękowe czy może bardziej wizualne.

Oczywistą sprawą jest to, że kupując dziecku zabawkę musimy zorientować się czy nie posiada już czegoś identycznego bądź zbliżonego pod względem funkcji czy wyglądu. Nie ma zbyt dużego sensu kupować kolejnego autka, lalki czy pluszaka które prędzej czy później znudzą się maluchowi. Warto postawić na coś oryginalnego i unikatowego. Coś, czego maluch jeszcze nie ma w swoim zabawkowym królestwie. Taka zabawka na pewno wzbudzi jego ciekawość i sprawi, że chętnie się nią zajmie. Dobrym wyborem bez wątpienia będą różnego rodzaju zabawki edukacyjne.