Brak komentarzy

Co robić na kinderbalu?

Kinderbal to marzenie dzieci i koszmar niejednego rodzica. Jak go zorganizować, by nikt się nie nudził, a w domu nie było później za dużo sprzątania?

Warto zaangażować dzieci w lepienie lub malowanie. Lepienie z masy solnej nie wymaga żadnych nakładów poza tymi na sól i mąkę, a później figurki można malować i wypiekać.

Staną się twarde i trwałe, a dzieci będą mogły zabrać je ze sobą do domu. Można też stworzyć duży karton, na którym dzieci wspólnie mogą stworzyć portrety czy inne malunki. Młodszym radość sprawi odbijanie dłoni umoczonej w farbie, starsze chętnie sięgną po flamastry i neonowe podkreślacze.

Do takiej zabawy przydać się może wszystko, a im więcej takich gadżetów, tym lepiej. Koraliki, sreberka i naklejki pozwolą się dobrze bawić przez cały wieczór. Warto też przygotować wieloosobową grę, taką jak ta na tęczowej płachcie. Więcej propozycji można znaleźć w dobrych sklepach z grami dla dzieci. Ważne, by odpowiadały maluchom w różnym wieku i nie prowadziły do niepotrzebnych sporów.