Brak komentarzy

Co zabrać do apteczki turystycznej na rodzinny wyjazd?

Wyjazd na urlop całą rodziną może stanowić spore wyzwanie! Aby przygotować się dobrze do wakacji, warto dobrze przemyśleć nie tylko plan podróży, ale także i listę rzeczy do zapakowania. Bez wątpienia do najważniejszych pozycji należy apteczka. Sprawdź, co warto w niej umieścić.

Jak skutecznie zaplanować zawartość apteczki? Aby zrobić to dobrze warto przeanalizować stan zdrowia poszczególnych członków rodziny i postarać się przewidzieć, w jakich okolicznościach apteczka mogłaby się przydać. Nie zapomnij na początku wpisać na listę wszystkich tych leków, które przyjmujecie na co dzień. Dodatkowo do apteczki zapakuj krople do oczu, które przydadzą się, jeśli podrażnisz oczy (na przykład piaskiem z plaży). Także stopery do uszu mogą okazać się niezbędne. Co jeszcze zapakować?

Leki na biegunkę i probiotyki

Jeśli wiesz, że któryś z członków rodziny źle znosi zmiany diety oraz flory bakteryjnej charakterystycznej dla jedzenia i wody danego kraju, do apteczki koniecznie zapakuj środki pozwalające zwalczyć problemy żołądkowe. Szczególnie, jeśli wybierasz się do egzotycznych krajów, odwiedź lekarza medycyny podróży i zapytaj o leki na biegunkę podróżnych.

W podróży, warto zapakować także probiotyki (może być to probiotyk w kroplach dla małego dziecka lub probiotyk w kapsułkach dla dorosłych oraz dla starszych dzieci), które mogą wspomóc mikroflorę jelitową, np. po biegunce. Pamiętaj, aby w podróż w miejsca charakteryzujące się bardzo wysokimi temperaturami zapakować probiotyki, których nie trzeba przechowywać w lodówce. Najczęściej takie właściwości będzie miał probiotyk w kapsułkach albo w saszetce.

Plastry, bandaże, woda utleniona

Jeśli masz dzieci, które uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, koniecznie zapakuj zestaw opatrunkowy oraz środki dezynfekujące. Mogą się one przydać niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz z rodziną na camping, czy też na wczasy all inclusive. W apteczce warto mieć plastry opatrunkowe, bandaż elastyczny, bandaż dziany oraz środek do dezynfekcji. W podróży świetnie sprawdza się woda utleniona w żelu. Środek bakteriobójczy przyspieszy gojenie ran, dlatego również powinien znaleźć się na twojej liście.

Leki na gorączkę, ból głowy i przeziębienie

Choć w pierwszej chwili perspektywa wyziębienia organizmu na wakacjach w ciepłym kraju może wydawać się absurdalna, taka sytuacja zdarza się częściej, niż myślisz! Szczególnie w egzotycznych krajach możesz być narażony na nagłe zmiany temperatur wynikające z przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych. Do apteczki koniecznie zapakuj zatem lek na gorączkę i przeziębienie – może być to np. lek na bazie ibuprofenu albo paracetamolu, który może być w takich przypadkach stosowany. Taki lek będzie także pełnił rolę środka przeciwbólowego. Nie zapomnij też o pastylkach do ssania na ból gardła.