Brak komentarzy

Czy malucha ucieszy drewniana kolejka?

Często zdarza się tak,że dzieci swoimi nowymi zabawkami zainteresowane są przez pierwsze kilka dni, a ich nadmiar po jakimś czasie tworzy bałagan i chaos w każdym domu. Z tego właśnie względu, warto kupować maluchom zabawki ponadczasowe, które mimo upływu lat wciąż budzą spore zainteresowanie wśród najmłodszych. Dzisiaj bierzemy pod lupę kolejki drewniane i przedstawiamy ich zalety.

Kolejka drewniana dla dzieci – słuszny wybór?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że kolejki drewniane są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. To spora zaleta szczególnie w przypadku maluchów, które często psują swoje zabawki i używają ich w nieodpowiedni sposób. Drewno to materiał ekologiczny a więc całkowicie bezpieczny dla naszego malucha. Nie musimy obawiać się, że dziecku podczas zabawy stanie się krzywda.

Zabawa kolejką rozwija umiejętności dziecka i dostarcza mu solidną porcję rozrywki. Maluch przede wszystkim rozwija swoją kreatywność, ćwiczy motorykę mniejszą jak również koordynację wzrokowo-ruchową. Taka forma rozrywki zachęca także brzdąca do używania wyobraźni.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, drewniane kolejki to bez wątpienia ponadczasowe zabawki dla dzieci którymi także bawili się rodzice a nawet dziadkowie malucha. Na samym początku warto rozkładać tory razem ze szkrabem – każdy element musi być do siebie odpowiednio dopasowany i tworzyć zamknięty obieg. W przeciwnym razie pociąg nie będzie w stanie pokonać odpowiedniej trasy i tym samym cała zabawa straci urok.

Tory są doskonałym zamiennikiem puzzli czy układanek, które również mają przyczyniać się do treningu zdolności manualnych. Tego typu kolejki nie są zasilane bateriami dlatego też szkrab samodzielnie musi nią sterować. To także świetna okazja do doskonalenia swojej motoryki mniejszej. Jak dziecko nieco podrośnie, warto sprawić mu model elektryczny.

Jak każda zabawka, tak i kolejka musi być dopasowana do wieku naszej pociechy by spełniała swojej podstawowe funkcje. Idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku dziewczynek jak i chłopców.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/