Brak komentarzy

Czy warto uczyć dziecko angielskiego od najmłodszych lat?

Nauka angielskiego od najmłodszych lat nie jest wcale trudną czynnością, jeśli będzie ona oparta również na zabawie. Już od przedszkola dzieci uczą się podstawowych anglojęzycznych słówek, aby łatwiej później mogły przyswoić dany język obcy. Czy warto zatem postawić na naukę angielskiego?

Przyswajanie nowego języka

Nauka angielskiego dla naszego dziecka może być to niekiedy dosyć trudne wyzwanie w szczególności, jeśli nasza pociecha ma dopiero kilka lat. Niekiedy w przedszkolu już dziecko ma pierwszą styczność z angielskim. Są to najczęściej najprostsze słówka, zdania, zwroty lub liczebniki. Jest to z pewnością nauka nie tylko języka, ale przełamywanie bariery językowej. Wówczas wprowadza się naukę poprzez zabawę i proste piosenki. Dziecko oswaja się nie tylko z polskim, ale również z innym językiem obcym. Zdecydowanie większy materiał zaczyna się przerabiać w szkole. Oczywiście z każdym rokiem tematy stają się coraz trudniejsze, aby etapowo oswajać się z daną wiedzą. Wówczas dziecko poznaje nowe informacje oraz zagadnienia, które pozwolą mu dalej się rozwijać. Ważne jest, aby zapewnić kontakt z angielskim już od najmłodszych lat. Z pewnością łatwiej będzie wyglądała nauka trudniejszych tematów. Nie bez powodu już w przedszkolu odbywają się zajęcia z języka angielskiego.

Systematyczność w kolejnych latach

Systematyczność to z pewnością zaleta, która prowadzi do zamierzonych efektów. Jest bardzo ważna w nauce języków obcych. Dlatego, pomimo uczenia się angielskiego przez naszą pociechę w szkole, warto również postawić na naukę poza nią, np. poprzez różne kursy w szkole językowej. Wówczas dziecko spędzi swój wolny czas w przyjemny sposób połączony z nauką. Obecnie wiele rodziców decyduje się na takie kursy, ponieważ wiedzą, że obcowanie z angielskim od najmłodszych lat może przynieść korzyści. Ponadto to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu w szczególności, jeśli wybierzemy dla dziecka zajęcia w grupie, gdzie dodatkowo będzie mieć kontakt z rówieśnikami. Zajęcia prowadzi lektor za pomocą materiałów multimedialnych oraz poprzez zabawę i gry. Szkoła angielskiego dla dzieci to odpowiedni wybór, jeśli zależy nam, aby pociecha mogła swobodnie posługiwać się w prawidłowy sposób tym językiem obcym.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com