Brak komentarzy

Czy wybór szkoły policealnej to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że tak! Poznaj szkoły policealne i ich walory.

Jeśli kończysz liceum i nie wiesz co dalej, to zapoznaj się z ofertą szkół policealnych. Dzięki szkole policealnej nabędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne. Co mają do zaoferowania szkoły policealne?

Przede wszystkim oferuje ona możliwość szybkiego nauczania, bo 4 semestry kształcenia teoretycznego i praktycznego. Nie dość, że okres nauki jest krótszy niż w przypadku studiów, to dodatkowo absolwent szkoły policealnej ma praktyki zawodowe w CV. Współczesny rynek pracy stawia pracownikom szczególne wymagania. Pracodawcy oczekują nie tylko wybitnych teoretyków, ale także kierunkowo wykształconych osób w sposób praktyczny. Pracodawcy często sami ingerują w siatkę programową, oferując nowe kierunki nauczania pod przyszłe zawody. Dzięki temu rozwiązaniu szkoła kształci uczniów pod kątem potrzeb pracodawcy. Szkoły policealne dają możliwość również uzupełnienia kształcenia, czyli wykształcenie alternatywnego zwodu i to osobom w każdym wieku. Sprawdź, jakie kierunki, na jakich warunkach możesz wybrać w takim miejscu, jak szkoła policealna.

Zalety szkół policealnych – system nauczania

Aby aplikować do szkoły policealnej nie trzeba mieć zdanej matury. Szkoły oferują miejsca dla słuchaczy, którzy mają ukończoną szkołę średnią. Do aplikowania wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Szkoła policealna oferuje również bardzo wygodny tryb nauczania. Ukończenie szkoły to czas maksymalnie 4 semestrów, czyli dwóch lat. Do szkoły uczęszcza się w weekendy, a najczęściej jest to system co drugi weekend. Taki system nazywa się zaocznym trybem nauczania i jest bardzo wygodny dla osób pochłoniętych już pracą czy studiami wyższymi. Wniosek jest taki, że szkoła policealna nie wyklucza ani aktywności zawodowej, ani studiowania na uczelni wyższej w trybie dziennym. Mimo rozwijania w szkole nowych umiejętności nadal można wykonywać pracę zarobkową i utrzymywać się samodzielnie lub nabywać wykształcenie wyższe w zupełnie innym kierunku.

Szkoła policealna w systemie dwuletnim oferuje szereg kierunków, które dają możliwość realnego zatrudnienia w miejscach, gdzie brakuje najwięcej rąk do pracy. Szkoły policealne szybko dostosowują się do potrzeb rynku pracy i reagują natychmiastowo na wszelkie zmiany. W szkołach policealnych nie brakuje również kierunków ponadczasowych, w których popyt na pracowników jest nieustanny. Kosmetologia, fryzjerstwo ratownik medyczny to najbardziej popularne i cieszące się nieustannym zapotrzebowaniem kierunki.

Jednoroczne szkoły policealne – poznaj ich zalety

Absolwenci szkół średnich mogą podnosić swoje kwalifikacje również w jednorocznych szkołach policealnych. Oferowana forma kształcenia jest bardzo wygodna, gdyż pozwala na naukę na dwóch kierunkach jednocześnie. Szkoła policealna proponuje dwuletni zakres kształcenia na jednym kierunku i jednoroczny na drugim. Terminy zjazdów zazwyczaj pokrywają się ze sobą, dlatego nie trzeba specjalnie dojeżdżać na dodatkowe zjazdy. Jednoroczne kierunki to zwyczajowo autorskie systemy nauczania, stworzone przez szkołę na potrzeby rynku pracy lokalnego.

Możliwości, jakie dają szkoły policealne

Jest to przede wszystkim sposobność nabywania niezbędnej wiedzy i doświadczenia zawodowego. Podczas edukacji uczniowie odbywają praktyki w zakładach fryzjerskich, salonach kosmetycznych, w biurach rachunkowych i w wielu innych instytucjach, w których zamierza pracować sam absolwent. Po odbytych praktykach często zdarza się, że młody absolwent znajduje zatrudnienie w miejscu, gdzie je odbywał. Zakład pracy był na tyle zadowolony z praktykującej osoby, że zaoferował jej pracę w wykształconym zawodzie. Jest to kolejny atut, jaki ma szkoła policealna nad innymi placówkami oświatowymi. Poza tym praktyki zawodowe liczą się w CV. Każda odbyta praktyka wpisywana jest do CV jako aktywność zawodowa, która wskazuje przyszłemu pracodawcy nieustanny rozwój edukacyjny i praktyczny aplikującego o pracę.

Jak i kiedy wybrać szkołę policealną?

Szkoły policealne oferują szereg kierunków kształcenia. Często po szkole średniej zdecydować się na kierunek studiów czy wybór odpowiedniego zawodu. Zapada błędna decyzja, a młody człowiek zaczyna realizować się zawodowo w zupełnie innym kierunku niż zamierzał. Szkoła policealna umożliwia w takim wypadku kształcenie kierunkowe w zawodzie, w którym jest już aktywny absolwent szkoły średniej. Umożliwia uzupełnienia niezbędnej wiedzy i nabycie dodatkowych kwalifikacji związanych z obecną pracą. Zaowocować to może awansem czy premiami uznaniowymi.

Szkoły policealne to także doskonała alternatywa uzupełniającą dla studiów dziennych. Jeśli absolwent szkoły średniej chce szybko nabyć kwalifikacje zawodowe, umożliwiające mu aktywność zawodową w trakcie studiów, to szkoła policealna szybko zapewni mu je.

Szkoły policealne to idealny kierunek szybkiego kształcenia zawodowego. Oferują nie tylko możliwość nabywania wiedzy, ale również dają możliwość obycia praktyki zawodowej. Szkoły kształcą w bardzo dogodnych systemach nauczania, a w dodatku w kierunkach, w których jest aktualnie silne zapotrzebowanie na rynku pracy. Są również idealnym dopełnieniem aktywności zawodowej i studiów na uczelni wyższej.

Przeczytaj więcej na stronie https://www.proedukacja.edu.pl/