Brak komentarzy

Czym jest Play Mais?

Dzieciaki uwielbiają się bawić klockami. Mogą z nich tworzyć przeróżne budowle i przez chwile stać się małymi konstruktorami. Zabawa klockami to nie tylko świetna rozrywka dla dziecka ale także czas, w trakcie którego maluch rozwija swoje umiejętności. Taka forma rozrywki stymuluje wyobraźnię i kreatywność brzdąca a do tego wspiera jego motorykę mniejszą. Zabawki dla dzieci, w tym również klocki, są dzisiaj na tyle różnorodne, że często mamy problem by zdecydować się na jeden, konkretny zestaw dla naszego malucha. Dzisiaj tłumaczymy czym są popularne ostatnio i uwielbiane przez dzieci Play Mais.

Warto kupić dziecku klocki kukurydziane?

Play Mais to nic innego jak kukurydziane klocki. Wyglądem bardzo zbliżone są do chrupek, z którymi nasza pociecha z pewnością nie raz miała styczność. Maluchy często bawią się, sklejając je śliną i tworząc różne, dziwne kształty. Klocki kukurydziane pozwalają na świetną rozrywkę bez konieczności marnowania jadalnych chrupek. Play Mais dają dziecku ogrom możliwości i form zabawy: maluchy mogą je sklejać, gnieść czy ugniatać. Oprócz tego nadadzą się też do ozdabiania różnych przedmiotów. W zestawie znajdziemy wilgotną szmatkę, która pomoże nam w zabawie.
Klocki kukurydziane są w 100 procentach bezpieczne dla naszego dziecka i nie zagrażają jego zdrowiu nawet, gdy klocek wyląduje w buzi maluszka.

Play Mais pozytywnie wpływają na rozwój naszego dziecka, szczególnie jeśli chodzi o zdolności manualne oraz motoryczne. To zabawka która z powodzeniem sprawdzi się nawet w przypadku najmłodszych brzdąców. Klocki kukurydziane pobudzają wyobraźnię oraz kreatywność naszego szkraba. Jak już zostało wcześniej wspomniane, są bezpieczne dla naszej pociechy co jest ogromną zaletą. Nawet jeśli maluch połknie klocka – nic nie szkodzi. Szybko rozpuści się on w brzuszku naszej pociechy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje popularnych Play Mais. Istnieją zestawy tematyczne a same klocki różnią się od siebie wielkością. Wybierzemy się do sklepu razem z brzdącem i niech sam zadecyduje, czym będzie bawił się najchętniej.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/