Brak komentarzy

Dlaczego rzeźbienie to dobre ćwiczenie dla dziecka?

Rzeźbienie może się wydawać zajęciem trącącym myszką, ale w rzeczywistości to świetne ćwiczenie dla wyobraźni. Rzeźbić można nawet w domu.

Naukę warto zacząć od ciastoliny i plasteliny, która pozwala kształtować wyobraźnię i lepić proste kształty. Nowoczesna ciastolina z brokatem zadowoli każdego.

Później dzieci pod okiem rodziców mogą lepić z modeliny i masy solnej, by następnie wypiekać i gotować kształty, które zyskają twardość. Masę solną można zrobić za darmo w domu, a później jeszcze zająć się jej malowaniem. Po utwardzeniu figurki z masy będą trwałe i mogą nadawać się do długotrwałej zabawy.

Co ciekawe, zwykła masa z mąki i soli jest całkowicie przyjazna dla dziecka i nie wyrządzi szkód nawet po połknięciu. Starsze dzieci mogą rzeźbić w drewnie, ale tylko pod okiem dorosłych. Nie obejdzie się bez dłuta, a to ostre narzędzie, dlatego praca musi odbywać się w odpowiednich rękawiczkach. Z kawałka drewna można stworzyć dowolną rzecz, co pobudza zarówno do pracy kreatywnej, jak i do myślenia praktycznego.