Brak komentarzy

Dlaczego warto bawić się z dzieckiem w lekarza?

Zabawa powinna nie tylko dostarczać maluchom radości i rozrywki ale również być pouczająca. Nauka poprzez zabawę zawsze przychodzi dzieciakom najlepiej – więcej zapamiętują i lepiej przetwarzają nowe informacje. Dzisiaj zabawki dla maluchów są na tyle różnorodne i ciekawe, że bez problemu można połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto dodatkowo podpatrzyć, czym interesuje się dziecko i po jakie gadżety najchętniej sięga. Jeśli zauważymy, że wyjątkowo upodobało sobie zabawę w lekarza, bada swoje ulubione misie bądź lalki i podaje mu ‘lekarstwa’ warto dalej w maluchu rozwijać te zainteresowania poprzez zakup odpowiednich zabawek. Doskonale w tym wypadku sprawdzi się zestaw lekarski dla najmłodszych.

Jakie zestawy lekarskie warto kupić dziecku?

Zabawkowy zestaw lekarski zawiera to, co przyda się każdemu małemu fanowi medycyny. Jak lekarz, to musi być biały kitel. Oprócz tego w charakterystycznej walizeczce, często ze znakiem czerwonego krzyża brzdąc znajdzie stetoskop a także narzędzia takie jak nożyczki, termometr czy plastry. W sklepach z pewnością spotkamy się z nieco bardziej urozmaiconymi zestawami, które zasilane są na baterie. Posiadają szereg interesujących funkcji, które z pewnością przypadną do gustu maluchowi .

Oprócz tego producenci oferują również zestawy zawierające pacjenta. Najczęściej są to lalki więc zakup takiego zestawu będzie dobrym pomysłem szczególnie w przypadku dziewczynek.

Pamiętajmy jednak, że przy wyborze tego typu zabawki musimy zwracać uwagę na wiek dziecka. W przypadku najmłodszych brzdąców, upewnijmy się, że zestaw nie posiada małych ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby się zadławić lub zrobić sobie krzywdę. Starsze dzieci mogą bawić się już nieco bardziej skomplikowanymi zestawami.

Zabawa w lekarza może być dla dziecka nie tylko fascynująca ale i pouczająca. Maluch może nauczyć się części ciała a rodzice mogą opowiadać mu o ich funkcjach. To także doskonała okazja do tego, by brzdąc uczył się empatii i współczucia.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://oczamidzieci.pl/zabawa-w-lekarza-jaki-zestaw-wybrac-dla-dziecka/