Brak komentarzy

Domek dla lalek – zabawka, którą musi mieć każda mała dziewczynka

Każda z nas z pewnością miała w dzieciństwie swoją ulubioną lalkę. Śmiało można powiedzieć, że zabawka ta to atrybut młodej damy. Opieka nad lalką uczy dziecka odpowiedzialności jak również empatii. Dziewczynki uwielbiają się nimi bawić – czeszą je, przebierają, powiększają ich garderobę a także mogą dzięki nim zamienić się w prawdziwą gospodynię domową, szczególnie jeśli posiadają również domek dla lalek. W dzisiejszych czasach wybór tego typu zabawek dla dzieci jest ogromny. Rodzice jednak często nie wiedzą, czym powinien charakteryzować się najlepszy domek dla lalek. W dzisiejszym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości i podpowiadamy, na co zwracać uwagę na jego zakupie.

Dobry domek dla lalek czyli jaki?

Pierwszym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego domku dla lalek dla naszego dziecka jest materiał, z jakiego został on wykonany. W sklepach z zabawkami najczęściej możemy spotkać domki drewniane bądź plastikowe. Drewno jako materiał ekologiczny jest w stu procentach bezpieczny dla zdrowia naszego dziecka. Oprócz tego zabawki z niego wykonane są trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Domki drewniane nie są jednak tak realistyczne jak plastikowe i nie odwzorowują tak dobrze prawdziwego domu.

Domek dla lalek powinien również być odpowiednio dopasowany do wieku naszej pociechy. Najmłodszym brzdącom warto sprawić domki o niewielkich rozmiarach które posiadają również małe elementy wyposażenia. Starszy dzieciom na pewno bardziej spodobają się większe domki.

Upewnijmy się, czy zestaw zawiera lalkę. W niektórych są one dołączone do domu, w innych trzeba ją samodzielnie dokupić.

Domek dla lalek powinien być składany. W czasie gdy nasza pociecha nie będzie się nim bawić, możemy zaoszczędzić sporo miejsca w jej pokoju. Dobrze, by domek również dało się przenosić w formie walizeczki z uchwytem. Dziewczynka na pewno będzie chciała zabierać swoją zabawkę w różne miejsca i bawić się nią ze swoimi rówieśnikami – dostarczy jej to na pewno solidnej porcji rozrywki.