Brak komentarzy

Dziecięcy potencjał drzemie w zajęciach!

Zastanawiasz się, w jaki sposób wydobyć z dziecka chęć rozwijania się, ułatwić mu społeczną akceptację i łatwe nawiązywanie więzi z rówieśnikami? Zapisz dziecko na zajęcia dodatkowe. Sprawdzisz w jakiej tematyce czuje się najlepiej, co może być pasją malucha, a być może rozwiniesz chęć, która zaowocuje sukcesem w przyszłości. Jakie zajęcia dodatkowe będą najlepsze dla dziecka?

Sport to zdrowie – w różnym wieku!

Nic tak nie wpływa na rozwój motoryki dziecka oraz utrzymanie prawidłowej masy ciała, jak pływanie. Już kilkulatek potrafi opanować różne style pływackie, a dzięki temu, będzie bardziej energiczny, sprawny i odporny. Pływanie relaksuje, uczy wytrzymałości i koncentracji. To jednak nie jedyna dziedzina sportu, którą uwielbiają dzieci. Równie wartko, maluchy uczęszczają na różnego rodzaju zajęcia w postaci gry w nogę czy koszykówki. Gry zespołowe wspierają je w kontaktach z rówieśnikami, trzeba nauczyć się wygrywać, przegrywać i współpracować. Ważne, aby posiąść te umiejętności już na początku swojej przygody ze sportem.

Małe dzieci uwielbiają także sztuki walki oraz zapasy, czy tenis. Każda z tych kategorii sportowych to dyscyplina wypełniona duchem rywalizacji. Dzieci uwielbiają walczyć o medale.

Taniec – poczuć rytm od najmłodszych lat

Nauka tańca jest ważna z wielu względów. Warto posłać dziecko na kilka lekcji chociażby dlatego, by wyczuło rytm i w przyszłości nie odczuwało kompleksów z powodu swojego słabego tańca. Jeśli już od małego, zachęcimy dziecko do poruszania się na parkiecie, będzie łatwiej zapamiętywało chorografię, uczyło się nowych stylów muzycznych i łatwiej nawiązywało kontakty. To ważne dla jego poczucia wartości! Odważne zachowanie na parkiecie to połowa sukcesu w poznawaniu nowych osób! Zapisz dziecko do szkoły tańca i zobacz jakie będą efekty!

Odrobina nauki i zabawy!

Pamiętajmy, że zajęcia dla dzieci, przede wszystkim powinny wzbudzać zainteresowanie dziecka. Maluch poprzez zabawę powinien się uczyć. W ten sposób nie tylko łatwiej zapamiętać dostarczaną wiedzę, ale również wzbudzić chęć poznawania.

Nigdy nie przymuszajmy dziecka do zajęć. Nie zapisujmy go na nie bez jego zgody oraz wiedzy. To maluch powinien zadecydować, w jakim kierunku chce się rozwijać!