Brak komentarzy

Gryzak – wielka ulga w czasie ząbkowania

Ząbkowanie to dla niektórych dzieci prawdziwy koszmar. Ale nie tylko dla dzieci. Również rodzice muszą się przygotować na płacz czy marudzenie. Wiele maluchów także gorączkuje w tym okresie i ma problemy żołądkowe. Najważniejsze jest jednak to, by pomóc maluchowi i w jakiś sposób złagodzić ból związany z wyżynaniem się pierwszych zębów. Z pewnością pomocne okażą się specjalne kremy i maści dostępne w aptece. To jednak nie wszystko. Doskonałe sprawdzą się również gryzaki – wydawać by się mogło że to tylko błaha zabawka, tymczasem daje dziecku naprawdę wiele korzyści. W dzisiejszym artykule przedstawiamy jakich.

Z jakich powodów warto kupić szkrabowi gryzak?

Gryzak to zabawka wykonana z twardej gumy, która oczywiście jest w pełni bezpieczna dla zdrowia naszego malucha. Oprócz tego, że pomaga naszemu dziecku przetrwać ciężki czas jakim jest ząbkowanie to może jeszcze szkraba wiele nauczyć. Zabawa gryzakiem to doskonały trening dla koordynacji ruchowej malucha. To także świetna atrakcja dla dziecka – maluch z pewnością będzie chciał ją chwytać i przekładać z rączki do rączki.

funkcją gryzaka, jak już wcześniej zostało wspomniane, jest niwelowanie bólu powstałego na skutek wyżynania się zębów. W sklepach dostępne są specjalne gryzaki przeznaczone do zamrażania. Chłodny gadżet przynosi dziecku jeszcze większą ulgę dlatego też tego typu gryzaki tak chętnie kupowane są przez rodziców. Należy jednak pamiętać o tym, że gryzak cały czas musi być utrzymany w czystości. Ląduje on w buzi naszego szkraba kilkakrotnie w ciągu dnia dlatego tak ważne jest to, by nie był on siedliskiem bakterii.

Wybierając odpowiedni gryzak dla swojego dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka, istotnych szczegółów. Przede wszystkim należy kupić zabawkę, która będzie dopasowana pod względem rozmiaru do rączek malucha. Poza tym wybierzmy taki gryzak, który będzie posiadał atest Instytutu Matki i Dziecka. Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka jest w końcu najważniejsze.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://zabawkowynet.pl/gryzak-niezbedny-gadzet-kazdego-niemowlaka/