Brak komentarzy

Grzechotka dla niemowlaka – niezbędny gadżet dla malucha?

Maluchy od pierwszych dni swojego życia powinny rozwijać swoje umiejętności i stymulować swoje zmysły. Pomogą mu w tym z pewnością odpowiednie zabawki dla dzieci. Wielu rodzicom wydaje się, że niemowlęta jeszcze ich nie potrzebują bo są zbyt małe by zrobić z nich odpowiedni pożytek – nic bardziej mylnego.

Najmłodsze brzdące również mogą wiele się nauczyć właśnie poprzez zabawę. Dla malucha to połączenie przyjemnego z pożytecznym – oprócz tego, że dzięki zabawkom ma gwarantowaną porcję rozrywki to jeszcze może się czegoś nauczyć. Nieodłącznym atrybutem każdego niemowlaka, który dopiero poznaje świat jest grzechotka – zabawka, którą z pewnością wielu z nas bawiło się już od kołyski. Dzisiaj podpowiadamy, jakie korzyści dla dziecka niesie ze sobą jej użytkowanie.

Nauka poprzez zabawę grzechotką

Po pierwsze, dzięki grzechotce, dziecku stymuluje swój zmysł wzroku, słuchu a często także i smaku – zabawka nie raz ląduje w buzi naszego brzdąca, nierzadko służąc mu jako gryzak. To także idealna okazja do trenowania motoryki mniejszej u naszego szkraba. Maluch uczy się chwytać grzechotkę, ćwiczy ruchy dłoni jak i palców. Poza tym maluch pobudza swoją ciekawość i wyobraźnię. Dziecko uczy się i poznaje zależności między przyczyną a skutkiem.

Grzechotki wykonane są z różnych materiałów – najczęściej jednak możemy spotkać się z tymi z plastiku oraz drewna. Te pierwsze są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Wystarczy wilgotna ściereczka by usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli zdecydujemy się na zakup grzechotki z tkaniny możemy prać ją w pralce, oczywiście jeśli nie posiada w środku mechanizmu wydającego dźwięki. Trzeba pamiętać o tym, by grzechotki stale były utrzymane w czystości – często bowiem lądują u naszego malucha w buzi.

Na półkach sklepowych dostępne są tego typu zabawki które różnią się rozmiarem, kolorem jak również dźwiękiem, które wydają. Wybór jest na tyle urozmaicony, że z pewnością każdy rodzic znajdzie dla swojego brzdąca coś, co wyjątkowo przypadnie mu do gustu.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/