Brak komentarzy

Jak wybrać pozytywkę dla dziecka?

Zabawki dla dzieci powinny być nie tylko sprawiać przyjemność maluchowi ale również oddziaływać na jego zmysły. Brzdące już od małego mogą rozwijać narządy wzroku czy słuchu właśnie dzięki odpowiednim zabawkom. W dzisiejszych czasach wybór gadżetów dla szkrabów jest naprawdę ogromny. Każdy z nich powinien mieć jednak w swoim pokoju pozytywkę. Można spotkać się z jej różnymi postaciami. Najczęściej jest to karuzela zawieszana nad łóżeczkiem dziecka. Często też kupujemy szkrabom szkatułki z pozytywką czy maskotki wydające przyjemne dla ucha brzdąca melodie.

Szkatułka, karuzela a może lampka?

Już po okołu dwóch miesiącach życia można sprawić maluchowi pierwszą pozytywkę. Dzieci nie są jeszcze w stanie by samodzielnie złapać zabawkę dlatego wszystko, co będzie się kręciło i posiadało ciekawe barwy będzie dla maluszka ogromną atrakcją.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, pozytywka dostępna jest w różnych wariantach. Jeśli chodzi o karuzele, mogą one mieć różne kształty, kolory oraz materiały. Dodatkowe elementy przyczepione do karuzeli wykonane są z plastiku bądź są pluszowe. Sporą popularnością cieszą się karuzele które dodatkowo posiadają efekty świetlne i przykuwają uwagę dziecka tworząc na suficie wyświetlając na suficie gwieździste niebo.

W sklepach z zabawkami z pewnością spotkamy się również z pozytywkami drewnianymi. Tego typu zabawki lepiej sprawdzą się jednak w przypadku nieco starszych maluchów. Takie pozytywki zazwyczaj świetnie prezentują się pod względem wizualnym ale też kosztują więcej niż gadżety wykonane z plastiku. W pozytywce wykonanej z drewna można także przechowywać biżuterię.

Efekty dźwiękowe mogą posiadać także lampki do pokoju dziecięcego. Oprócz tego, że tworzą przytulny nastrój i dają światło, wygrywają również różnego rodzaju melodie. W przypadku większości dzieci z pewnością okażą się one pomocne podczas zasypiania. Lampki często pełnią także funkcję projektora. Maluch będzie mógł oglądać na suficie czy ścianie gwiazdki bądź inne ciekawe kształty.