Brak komentarzy

Jak zachęcić dziecko do snu?

Wieczór to czas,w którym dziecko powinno się zrelaksować, uspokoić i wyciszyć po całym dniu szalonej zabawy. Wyprawa do łóżeczka często jednak okazuje się dla malucha zmorą, który wcale nie ma ochoty na sen. Zamiast tego w głowie mu figle i dalsze wygłupy – zna to z pewnością niejeden rodzic. Często jednak ulegamy dziecku i pozwalamy jeszcze chwilę mu się wyszaleć. Nie jest to dobre rozwiązanie bo szkrab zamiast nabrać ochoty na sen, jeszcze bardziej się jej pozbywa. Wyznaczmy porę i dopilnujmy tego, by o określonej godzinie maluch zawsze leżał w łóżeczku i odpoczywał po pełnym przygód dniu, powoli przygotowując się do spania.

Jeśli dziecko jest wyjątkowo oporne i mimo długiego leżakowania w łóżeczku nie chce usnąć, warto zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki dla dzieci, które pomogą nam pozbyć się tego problemu. Propozycji w sklepach z zabawkami jest ogrom. Dzisiaj podpowiadamy, które gadżety cieszą się największą popularnością wśród najmłodszych.

Ratunek w usypianiu dziecka – które zabawki się sprawdzą?

Na pewno warto zainwestować w szumiące zabawki. Są one ostatnio hitem wśród najmłodszych a szczególną sympatię zaskarbiły sobie misie szumisie. To pluszowe maskotki, posiadające mechanizm emitujący biały szum, który uspokaja dziecko i pozwala mu się wyciszyć przed snem. Szumisie wydają pięć różnych odgłosów – brzdąc ma okazję słuchać szumu fal, deszczu, wód płodowych czy suszarki. Po uruchomieniu zabawki działa ona niezmiennie przez 60 minut – po tym czasie zaczyna się ona stopniowo wyciszać.

Misie szumisie różnią się od siebie pod względem rozmiaru, koloru czy ceny. Wszystkie jednak wykonane są z miękkich, bezpiecznych dla dziecka materiałów. Szumisie można bez problemu prać w pralce po uprzednim wyciągnięciu elementu, odpowiadającego za wytwarzanie dźwięków.

Oprócz tego, że szumisie pomagają zasnąć naszemu brzdącowi, służą mu także jako najlepszy towarzysz i przytulanka. Każda maskotka u boku naszego dziecka daje mu poczucie bezpieczeństwa i ciepła, które maluch za każdym razem musi odczuwać właśnie podczas zasypiania.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/