Brak komentarzy

Jak zachęcić malucha do nauki chodzenia?

Niektóre maluchy do nauki chodzenia podchodzą niechętnie. Nie ma się co dziwić – często bowiem stawianie pierwszych kroków sprawia maluchowi wiele trudności i nierzadko kończy się bolesnymi upadkami. Z tego właśnie względu trzeba znaleźć sposób na to, by dziecko się nie zniechęciło i stale doskonaliło swoje umiejętności w tym zakresie. W sklepach dostępne są zabawki dla dzieci, które doskonale spełnią się w tym zadaniu. Mowa tu chociażby o pchaczach, ciągaczach czy jeździkach. Korzystanie z nich daje dziecku szereg korzyści oraz gwarantuje przy okazji ogromną frajdę. Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto kupować dziecku tego typu gadżety i na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Które zabawki pomogą dziecku stawić pierwsze kroki?

Na wstępie należy zaznaczyć, że zabawki tego typu mają świetny wpływ na rozwój motoryki u naszego dziecka. Do tej pory rodzicie dla swoich pociech najchętniej wybierali w tym celu chodziki, które jak się okazuje, mają też swoje wady. Przyczyniają się one przede wszystkim do kształtowania nieprawidłowej postawy ciała jak również nieodpowiedniego układania stóp podczas stawiania pierwszych kroków.

Znacznie lepiej w tej kwestii wypadają jednak pchacze. Ich użytkowanie gwarantuje dziecku znacznie więcej korzyści w postaci treningu koordynacji wzrokowo-ruchowej jak również dodatkowego podparcia, które w trakcie chodzenia okazuje się niezwykle pomocne.

Dobrym rozwiązaniem są również jeździki. Brzdąc odpychając się nóżkami wzmacnia swoje mięśnie a przy tym świetnie się bawi. To także doskonała okazja do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Ciągacz z kolei to najlepsza propozycja dla dzieci które już chodzą. Dzięki niemu maluchy z pewnością chętniej podejmą się aktywności ruchowej w domu czy chociażby podczas codziennego spaceru.

Wybierając tego typu zabawki warto zwrócić uwagę na materiał z jakich są wykonane. Powinny być one solidne, stabilne i wytrzymałe. Upewnijmy się również, że pojazd w bezruchu utrzymuje równowagę.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/