Brak komentarzy

Jakie gry planszowe wybierać dla naszego dziecka?

Dobrze dobrane zabawki dla dzieci potrafią nie tylko sprawić im ogromną radość ale również pozytywnie wpływają na rozwój malucha. Dzieciaki uwielbiają spędzać czas na zabawie, szczególnie z rodzicami. Z tego właśnie względu warto sprawić brzdącowi coś, co zaciekawi nie tylko jego ale wciągnie także dorosłych. W takim wypadku świetnie sprawdzą się gry planszowe. Uwielbiają je zarówno nasze szkraby jak i rodzice. To idealny sposób na spędzenie czasu z brzdącem i towarzyszenie mu przy zabawie. Dzisiaj podpowiadamy, jakie korzyści dają naszemu dziecku gry planszowe i które z nich są najpopularniejsze.

Gry planszowe ćwiczą spostrzegawczość i refleks dziecka szczególnie jeśli jest to gra na czas. Poza tym poprawiają koncentrację, pamięć jak również zdolności logicznego myślenia. Maluch także stymuluje swoją wyobraźnię i kreatywność. No i co ważne – świetnie się przy tym bawi.

Najpopularniejsze gry planszowe dla osób w każdym wieku

Wybór gier planszowych na rynku jest ogromny. Dla dzieci w każdym wieku przedstawiamy kilka, najlepszych propozycji:

1.Dobble – to gra polegająca na znalezieniu identycznego obrazka na dwóch różnych kartach. Tu oczywiście liczy się refleks i spostrzegawczość. Kto rozpozna najwięcej obrazków, wygrywa grę.

2.Jenga – to gra pobudzająca u naszego dziecka motorykę małą. Polega ona na konstruowaniu różnego rodzaju budowli z klocków, które wyciągniemy z wieży. Musimy jednak być bardzo ostrożni i uważać, by wieża się nie zburzyła.

3.Cubes – to świetna gra dla maluchów o bujnej wyobraźni, które często puszczają wodzę fantazji. W grze występują kostki, którymi rzucamy. Następnie z wybranych przez siebie staramy się ułożyć jakąś opowieść. Ważne jest to, by w sensowny sposób je ze sobą połączyć.

Zabawa z grami planszowymi to nie tylko świetna rozrywka dla dzieci ale również i dorosłych. Na pewno świetnie sprawdzą się one na niejednej imprezie i wywołają kupę śmiechu. Wybierzmy się z maluchem do sklepu z zabawkami i sprezentujmy mu grę, która pochłonie jego czas i pozwoli dorosłym poczuć się przez chwile jak dziecko.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/