Brak komentarzy

Klocki COBI a LEGO – które lepiej się sprawdzą?

Dzieciństwo to beztroski czas radości i zabawy. Warto zadbać o ty, by maluch każdego dnia dostarczaną miał solidną porcję rozrywki a przy okazji mógł się także czegoś nauczyć i rozwijał swoje umiejętności. Jak wiadomo, nauka najlepiej przychodzi dzieciom w trakcie zabawy. Z tego właśnie względy dobrze otaczać malucha gadżetami, które umożliwią mu połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jednym z nich mogą być klocki.

To nie tylko ogromna frajda ale szkraba ale również czas, w trakcie którego rozwija on swoją wyobraźnię, kreatywność, ćwiczy koncentrację i zdolności logicznego myślenia jak również trenuje motorykę mniejszą. Najpopularniejsze i cieszące się największą sympatią bez wątpienia są klocki LEGO. Często jednak ich cena może nas przerażać. Za zestaw klocków duńskiego producenta zazwyczaj trzeba słono zapłacić. Z tego właśnie względu warto pomyśleć o zakupie tańszej alternatywy. Mowa tu o polskich klockach marki COBI.

Dlaczego warto kupić swojemu dziecku klocki COBI?

Warto na wstępie wspomnieć, że klocki COBI swoje początki miały naprawdę ciężkie. Przede wszystkim narzekano na jakość wykonania i plastik, z którego zrobione były poszczególne elementy. Również niezbyt staranne łączenia przyczyniły się do krytyki.

Wraz z upływem czas klocki COBI zyskiwały coraz większe grono sympatyków. Dzisiaj pod względem jakości nie różnią się praktycznie niczym od popularnych klocków LEGO. Polski producent w swoich zestawach używa nieco innej palety barw. Różnica również widoczna jest w wyglądzie postaci. Klocki COBI zawierają ludziki, które bardziej przypominają prawdziwego człowieka. Warto również wspomnieć o tym, że klocki COBI zawierają zazwyczaj większą ilość elementów.

Gdy maluch uwielbia bawić się klockami i co jakiś czas prosi o nowy zestaw, warto rozważyć kupno zabawki właśnie polskiego producenta. Dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy i będziemy mogli częściej sprawiać swojemu maluchowi prezenty.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://oczamidzieci.pl/klocki-lego-czy-cobi-co-wybrac/