Brak komentarzy

Klocki dmuchane sposobem na bezpieczną zabawę

Istnieje kilka podstawowych rodzajów zabawek, które są praktycznie obowiązkowe w pokojach dziecięcych od wielu lat. Zaliczyć można do nich bez wątpienia klocki. Bawiliśmy się nimi my, nasi rodzice, a nawet nasi dziadkowie. Mimo rozwoju technologii i coraz większym dostępie do wielu pozornie atrakcyjniejszych, elektronicznych zabawek, jest to wyposażenie, które wciąż pozostaje dla dzieci interesujące.

Bywa jednak, że rodzice mają pewne obawy związane z wyborem klocków, chociażby ze względu na drobne elementy, potencjalnie niebezpieczne dla dziecka. Jak temu zaradzić? Jakie klocki wybrać, aby były odpowiednie nawet dla najmłodszego dziecka?

Rozwiązanie Twoich problemów – klocki dmuchane!

Najpopularniejsze klocki konstrukcyjne dostępne w sprzedaży mają z reguły niewielkie rozmiary i wiele drobnych elementów w zestawach do precyzyjnego składania. Bez wątpienia nie jest to najlepszy pomysł na pierwszy zestaw klocków w życiu dziecka. Maluch, mający przecież tendencję do wkładania wszystkiego do ust, może z łatwością klockiem takim się zadławić. Często klocki tego typu mają też dość ostre krawędzie i nieuważnie je używając, można się o nie nawet skaleczyć. Bardziej zaawansowane zestawy tego rodzaju klocków to więc dobry pomysł na zabawę z dzieckiem w późniejszych latach jego dzieciństwa. Czy to oznacza jednak, że Twoje dziecko ma nie korzystać z klocków podczas zabaw, dopóki nie podrośnie? Oczywiście, że nie! Możesz wybrać dmuchane klocki, czyli wyjątkowe, miękkie klocki dla niemowląt!

Bezpieczeństwo i dobra zabawa

Klocki dmuchane są klockami odpowiednimi nawet dla dzieci już od 1 roku życia! To klocki konstrukcyjne wykonywane z miękkiego, dmuchanego plastiku. Cechują się większymi rozmiarami od powszechnie znanych klocków przeznaczonych dla starszych dzieci. Są lekkie i miękkie, dzięki czemu nie sprawią żadnych kłopotów podczas zabawy nawet najmłodszym. W związku z powyższymi cechami nie stwarzają one też niebezpieczeństw dla dziecka takich, jak mniejsze klocki, czyli ryzyka połknięcia elementów lub zranienia się o ostre krawędzie. Dostępne są w pełnej palecie barw, co sprawia, że nawet najmłodsze dziecko ma dostęp do pełni zalet i korzyści dla jego rozwoju, jakie niesie ze sobą kreatywna zabawa z klockami.

Bezpieczna, kreatywna i pełna kolorów zabawa dla dziecka z klockami konstrukcyjnymi jest możliwa dzięki odpowiednim do wieku i możliwości dziecka klockom dmuchanym. Poznaj więcej zalet tego rodzaju klocków konstrukcyjnych razem z Tupiko.