Brak komentarzy

Kolorowanki – tak czy nie?

Każdy maluch prędzej czy później z zaciekawieniem sięga po kolorowankę. W dzisiejszych czasach, gdzie wybór w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych jak np. https://kinderall.de jest tak spory, nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich zabawek dla swoich pociech. Podobnie sprawa wygląda z kolorowankami. Warto wspomnieć o tym, że oprócz funkcji rozrywkowych kolorowanki mogą również wiele nauczyć naszą pociechę. Warto więc zachęcać malucha do takiej formy rozrywki, nawet jeśli dziecko niechętnie trzyma w ręku kredkę i nią operuje. Wybierając kolorowanki z ulubionym bajkowym bohaterem szkraba, na pewno szybko przekonamy go do samodzielnej i kreatywnej zabawy.

Dlaczego warto kupować dziecku kolorowanki?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że kolorowanki są doskonałym wstępem do nauki pisania. Operowanie kredką doskonale wpływa na motorykę mniejszą malucha. Brzdąc dodatkowo ćwiczy precyzyjność i dokładność – w kolorowance bowiem chodzi o to, by nie wyjeżdżać za linię.

Oprócz tego podczas kolorowania dziecko ćwiczy koncentrację. Aby obrazek był jak najstaranniej pomalowany, maluch musi się dobrze skupić na tym, co robi. Umiejętność ta okaże się niezwykle przydatna, gdy dziecko pójdzie do szkoły.

Kolejną korzyścią, jaką niosą ze sobą kolorowanki, jest rozwijanie kreatywności. Ponadto to doskonała okazja do tego, by dziecko poznało kolory. Przyda się do tego duży zestaw kredek.

Oprócz nauki barw maluch poznaje również nazwy poszczególnych rzeczy, roślin, zwierząt. Warto usiąść z dzieckiem i tłumaczyć mu, co aktualnie koloruje. Przy okazji pozna z pewnością nazwy kształtów. Z pewnością zabawa będzie dla szkraba niezwykle ciekawa i interesująca.

Kolorowanki przynoszą również korzyść dla rodziców. Maluchy w ten sposób mogą bawić się samodzielnie a tym samym – dać chwilę wytchnienia rodzicom. To doskonały umilacz czasu w trakcie długiej monotonnej podróży czy w kolejce do lekarza.