Brak komentarzy

Pies idealny dla dziecka – jaką rasę wybrać?

Najważniejsze aby decyzja o wprowadzeniu do rodziny czworonoga była głęboko przemyślana przez wszystkich domowników. Przed przyjęciem do domu psa warto wziąć pod uwagę czy jesteśmy w stanie poświęcić mu wystarczającą ilość czasu, uwzględnić wydatki w domowym budżecie, wreszcie pomyśleć jaka rasa psa będzie dla nas najlepsza. Jeśli w domu wychowuje się dziecko, szczególnie rozważnie trzeba zastanowić się przed podjęciem decyzji. Jaką rasę psa najlepiej wybrać dla dziecka?

 

Jakie cechy powinien mieć idealny pies dla dziecka?

Towarzyski, skory do zabawy i jednocześnie bardzo cierpliwy, łagodny i bez skłonności do agresji. To elementarny katalog cech jakimi powinien się charakteryzować pies, jeśli ma zamieszkać w domu, w którym wychowuje się dziecko. Moment, w którym pies wkroczy w jego życie, może stać się początkiem ich długoletniej przyjaźni, psy są lojalnymi i troskliwymi towarzyszami. Dlatego bardzo ważne jest usposobienie i charakter zwierzęcia, musi być inteligentne i opiekuńcze, dobrze jeśli chętnie podporządkuje się rutynowym, rodzinnym zwyczajom.

Posiadanie psa to długoterminowe zobowiązanie, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, zarówno za członków rodziny jak i zwierzę. Bezwzględnie przy podejmowaniu decyzji, nie wolno kierować się wpływem chwili, ulegać namowom dziecka, zwierzę nie może stać się zachcianką naszej pociechy. Odpowiednia wiedza ułatwi dokonanie wyboru. Psy wielu ras znajdziesz na www.Sprzedajemy.pl, gdzie nie tylko psy rasowe, ale i urocze kundelki szukają swoich nowych właścicieli.

 

Które rasy psów są najbardziej odpowiednie dla dziecka?

Trzeba wiedzieć, że wszystkie psy, odpowiednio ułożone, poddane właściwej tresurze i wychowaniu są przyjazne człowiekowi. Wymaga to jednak sporej ilości sił, nakładu czasu i cierpliwości. Dla rodzin z dziećmi, najlepszym i najbezpieczniejszym, rozwiązaniem będzie:

  • Labrador Retriver – pełen wdzięku i energii, uwielbia długie spacery i pływanie. Przyjazny, bardzo dobrze toleruje towarzystwo dzieci oraz innych zwierząt.
  • Bokser – rodzinny, żywiołowy i skory do zabawy. Źle znosi samotność, jest bardzo delikatny w stosunku do dzieci.
  • Mops – wymaga sporej dawki uwagi, nie jest jednak bardzo wymagający w kwestii wielokilometrowych spacerów. Łagodne usposobienie sprawia, że jest idealnym kompanem dzieci i osób starszych.
  • Border Collie – zrównoważony i uległy, jest w pełni oddany właścicielowi. Podatny na szkolenie, bardzo pojętny, wymaga sporej ilości ruchu.
  • Nowofundland – jedna z najbardziej przyjaznych człowiekowi rasy. Delikatny i cierpliwy, rewelacyjnie sprawdzi się w roli psa rodzinnego.

 

W jaki sposób obecność psa w domu wpływa na rozwój dziecka?

Obecność psa w domu zapewni wszystkim domownikom sympatyczne towarzystwo, jednak w przypadku dzieci zwierzęta stymulują ich emocjonalny rozwój. Niemowlęta i małe dzieci, poprzez kontakt z psią sierścią, nabywają odporności na alergeny. Wychowywane, w towarzystwie psów, dzieci stają się szybko otwarte i samodzielne. Kontakt z czworonogiem sprawia, że szybciej się rozwijają, wspólnie spędzany czas tworzy bowiem relacje oparte na zaufaniu i przyjaźni. Maluch uczy się poczucia troski i odpowiedzialności za zwierzę oraz konsekwencji i wyrozumiałości.