Brak komentarzy

Pojazdy zdalnie sterowane – raj dla maluszków

W dzisiejszych czasach wybór zabawek dla dzieci jest ogromny. Maluchy najchętniej chciałyby mieć wszystko. Na pewno jedną, z ciekawszych zabawek które warto sprawić swojemu brzdącowi jest zdalnie sterowany pojazd. Sprawi on dziecku ogromną frajdę jak również pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Zabawki dla dzieci zdalnie sterowane przypadną do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom.

Mali panowie na pewno z chęcią staną się posiadaczami sportowego samochodu uruchamiającego się za pomocą odpowiedniego pilota. Wielu rodzicom zdanie sterowane pojazdy kojarzą się ze skomplikowanymi zabawkami które wymagają od dziecka pewnej wiedzy i umiejętności. Tymczasem tego typu gadżetami mogą bawić się już nawet roczne maluchy dla których i tak zabawka przyniesie sporo korzyści. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto sprezentować maluchowi zdalnie sterowany pojazd.

Jaki wpływ na rozwój malucha mają zabawki zdalnie sterowane?

Po pierwsze zabawki tego typu dobrze wpływają na umiejętności manualne naszego dziecka. Maluch musi znaleźć i wcisnąć za pomocą rączek odpowiedni guzik by uruchomić zabawkę. Wizja poruszającego się samochodu czy zwierzaka będzie dla dziecka na tyle atrakcyjna, że z pewnością z ochotą będzie naciskał guzik i tym samym wprawiał w zabawkę w ruch. To także dla dziecka doskonała motywacja do aktywności fizycznej i nauki stawiania pierwszych kroków. Maluszek na pewno z wielką chęcią będzie podążał za zabawką – najpierw będzie pełzał a potem raczkował.

Jeśli posiadamy dodatkowo drugą zdalnie sterowaną zabawkę można urządzić wyścigi. Taka forma rozrywki wymaga od dziecka koncentracji, skupienia jak również uczy go rywalizacji.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, tego typu zabawki można sprawić już rocznemu dziecku. Są one bezpieczne w użytkowaniu i zazwyczaj nie posiadają elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Same piloty są proste w obsłudze i nie powinny przysporzyć maluchowi większych problemów. Producenci starają się również o to, by były one dopasowane rozmiarem do rączek szkrabów.