Brak komentarzy

Poznawanie ludzkiego ciała – jak zachęcić do tego dziecko?

Zabawa może być dla naszego szkraba nie tylko źródłem rozrywki – łącząc przyjemne z pożytecznym dziecko może się naprawdę wiele nauczyć i doskonalić swoje umiejętności. Nauka poprzez zabawę często jest przez dziecko niezauważalna a i tak niesie sporo korzyści. Maluch bawiąc się łatwiej przyswaja nowe informacje i lepiej je zapamiętuje.

Nauka ludzkiego ciała to doskonały podkład do poszerzenia wiedzy, którą maluch będzie musiał nabyć w szkole. Warto więc oswajać dziecko z anatomią człowieka jak najwcześniej. Pomoce w tym zadaniu okażą się zabawki dla dzieci, które oprócz solidnej porcji rozrywki gwarantują również dziecku okazję do nabycia wielu, ciekawych informacji. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie zabawki najlepiej sprawdzą się w tym wypadku.

Które zabawki sprawdzą się najlepiej podczas nauki anatomii?

Na samym początku warto kupić maluchowi grę edukacyjną. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszy się ta o nazwie Ciało ludzkie dla najmłodszych. Szkraby mają za zadanie ułożenie warstwowej układanki dzięki czemu będą mogli lepiej poznać anatomię człowieka. Do zestawu dołączony jest również spory, kolorowy plakat. Opisane są na nim pokrótce funkcje poszczególnych organów. Maluch może złożyć zarówno chłopca jak i dziewczynkę. Gra przeznaczona jest dla brzdąców od 4 roku życia.

Dobrym rozwiązaniem bez wątpienia okażą się także anatomiczne puzzle. Układanki świetnie wpływają na rozwój naszego malucha: ćwiczą pamięć, koncentrację, ruchy palców jak również wymagają skupienia i precyzji. Oprócz tego brzdąc poprawia swoje zdolności logicznego myślenia. Maluch po złożeniu takich puzzli na pewno będzie chętnie przyswajał nowe informacje dotyczące ludzkiego ciała.

Przy nauce części ciała człowieka przyda się również kolorowy glut. Ostatnio stał się on hitem wśród najmłodszych. To różnobarwna substancja o konsystencji galaretki. Plusem jest to, że nie brudzi i nie pozostawia śladów. W każdym z glutów maluch znajdzie losową część ciała. Może to być palec, oko czy ucho. Koszt takiego gadżetu to ok. 4 zł.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/