Brak komentarzy

Przytulanki dla niemowląt – niedoceniane zabawki dla najmłodszych

Z pewnością każdy z nas w dzieciństwie miał swoją ulubioną przytulankę. Zabawki dla dzieci w dzisiejszych czasach są tak różnorodne I oryginalne, że czasami zapominamy o klasycznych, ponadczasowych pluszakach. Niemowlęta, które w kwestii wyboru zabawek nie mają jeszcze zbyt dużego pola do popisu, powinny być otoczone właśnie przytulankami. Pomogą im one podczas problemów z zasypianiem, dają im poczucie ciepła i bezpieczeństwa jak również są ich najlepszym towarzyszem oraz przyjacielem.

Niemowlęta uwielbiają bawić się przytulankami – głaszczą je, tarmoszą i najchętniej nigdy by się z nimi nie rozstawały. Wielu rodziców nie docenia ich dobroczynnego wpływu na rozwój maluszka. Wydaje im się, że przytulanki to zbędny gadżet i zbieracz kurzu – nic bardziej mylnego. Przytulanka w przypadku niemowlęcia często może okazać się bardzo przydatna.

Dlaczego przytulanki dla niemowląt są im potrzebne od pierwszych dni życia?

Jeśli wybierzemy pluszaka, który jest wyposażony w grzechotkę maluch skupi na niej swoją uwagę jak również otrzyma bodźce do dalszego poznawania zabawki. Świetnie sprawdzą się także przytulanki połączone z gryzakiem, które pomogą brzdącowi przetrwać okres ząbkowania.

Na rynku dostępne są także maskotki sensoryczne, urzekające dziecko ciekawymi efektami dźwiękowymi, które stymulują wzrost słuchu u szkraba. Często też wyposażone są w pozytywkę, która z pewnością pomoże dziecku zasnąć. Jeśli zabawka będzie dobrze prezentować się pod względem wizualnym, będzie kolorowa i uszyta z materiałów o różnej fakturze dziecko z pewnością chętnie będzie badało ją paluszkami i tym samym ćwiczyło swoją motorykę mniejszą.

Jak więc widać, przytulanka to nie tylko zbędny gadżet zbierający kurz ale również zabawka, która potrafi przynieść dzieciom wiele korzyści. Pamiętajmy tylko o tym, by kupując dla naszego brzdąca odpowiednią przytulankę zwrócić uwagę na jej jakość wykonania oraz materiał z jakiego została uszyta – bezpieczeństwo naszego malucha jest w końcu priorytetem.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/