Brak komentarzy

Warto kupić dziecku stemple?

Są takie dni, gdy dziecko jest wyjątkowo marudne, płacze i wymaga ciągłej uwagi. Każdy rodzic wie, jak bardzo bywa to męczące. W takiej sytuacji często pomagają odpowiednie zabawki dla dzieci, które są świetnym sposobem na nudę i poprawienie humoru dziecka. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy maluch ma inne upodobania i lubi robić coś innego. Dzisiaj pod lupę bierzemy stemple dla dzieci – czyli idealne rozwiązanie dla maluchów o artystycznej duszy.

Czy zabawa ze stemplami może być pożyteczna?

Stemple dla dzieci to nie tylko supr sposób na zabicie nudy i dostarczenie dziecku frajdy ale również okazja do nabycia przez brzdąca cennej wiedzy.
Pieczątki mogą przedstawiać różne kształty, zwierzątka, przedmioty czy kwiatki. Są również takie, które będą odwzorowywać ulubionych, bajkowych bohaterów naszych szkrabów. Obijając na kartce ciekawe wzory możemy opowiadać dziecku o poszczególnych rzeczach i nauczyć go czegoś nowego. Poza tym zabawa w stemplowanie pobudza kreatywność i wyobraźnie brzdąca jak również stymuluje jego motorykę mniejszą. Brzdące mogą ozdabiać pieczątkami kartki okolicznościowe czy laurki dla najmłodszych – radości na pewno nie będzie końca.

W sklepach z zabawkami dostępne są również stempelki edukacyjne. Maluch może dzięki nim uczyć się liter jak również cyferek. Rodzice podczas takiej zabawy mogą spędzać czas ze swoim brzdącem, wymyślać z nim nowe wyrazy a następnie wyjaśniać ich znacznie. Podobnie wygląda sprawa z cyferkami. Układanie prostych działań matematycznych z pewnością pomoże dziecku małymi kroczkami oswoić się z matematyką. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym i również poprzez zabawę przekazywać dziecku wiedzę. Maluchy z pewnością z wielką chęcią będą uczyły się w taki sposób.

Wybierając stemple dla dzieci za każdym razem na pierwszym miejscu musimy stawiać ich bezpieczeństwo. Wybierajmy tylko i wyłącznie zabawki wykonane z dobrej jakości materiałów. Zwróćmy również uwagę na tusz i składniki, z których zostały wykonany. Upewnijmy się, że stemple posiadają odpowiednie atesty i w żaden sposób nie zagrożą zdrowiu naszego dziecka.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/