Brak komentarzy

Warto kupować niemowlętom zabawki kontrastowe?

Zabawki dla dzieci towarzyszą naszym maluchom od pierwszych dni ich życia. Brzdące bowiem uczą się dzięki nim poznawać świat, czerpią rozrywkę jak również stymulują swój rozwój. W późniejszym okresie swoje życia, dzieci poprzez zabawę nabywają coraz to nowszych umiejętności – ćwiczą zdolności logicznego myślenia, pobudzają wyobraźnię i kreatywność jak również poszerzają zasób słownictwa.
Niemowlętom, które nie ma jeszcze wystarczająco rozwiniętego wzroku, by rozróżniać poszczególne barwy warto kupić zabawki kontrastowe.

Wybór tego typu produktów jest naprawdę spory. Wystarczy tylko przejść się po pierwszym, lepszym sklepie z zabawkami by przekonać się, jak wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu ma nasz maluch.

Które zabawki kontrastowe sprawdzą się najlepiej?

Z racji tego, że w początkowych miesiącach życia nasz brzdąc nie potrafi złapać zabawki i samodzielnie się nią bawić, dobrym rozwiązaniem na rozwijanie umiejętności maluch są różnego rodzaju książeczki i karty kontrastowe. Najczęściej przepełnione są one ilustracjami które rodzic może pokazywać swoim pociechom. Ciekawą formą zabawy jest również tworzenie opowieści dla dziecka o zawartych w książce zwierzątkach czy przedmiotach.

Najmłodszym maluchom, które nie mają jeszcze odpowiednio rozwiniętego wzroku warto sprawić zabawki sensoryczne. Mogą to być chociażby pluszowe kostki, posiadające różne funkcje czy efekty dźwiękowe. Zabawki sensoryczne najczęściej produkowane są w wyrazistych, zdecydowanych barwach. Wszystko po to, by przykuć uwagę naszego brzdąca i tym samym zachęcić go do zabawy poprzez dotyk. To zabawka która nie tylko rozwija zdolności wzrokowe u naszego dziecka ale stymuluje także zmysł dotyku czy słuchu.

Każdy maluch uwielbia przytulanki – to ich najlepszy towarzysz podczas snu. Warto jednak wybierać przytulanki wykonane z delikatnych, miękkich i bezpiecznych dla zdrowia dziecka tkanin. Brzdąc na pewno nie będzie chciał prędko się z nią rozstać.

Wybór odpowiednio dopasowanych do wieku dziecka zabawek ma ogromne znaczenie – posiadając je maluch będzie w stanie najlepiej rozwijać swoje umiejętności.