Brak komentarzy

Zabawa we fryzjera a kupno lalki

Dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami. Wożą je w wózku, przebierają, karmią jak również eksperymentują z ich włosami tworząc to coraz nowsze fryzury. Każda mała dama widząc mamę robiącą makijaż i poprawiającą swoją czuprynę chętnie ją naśladuje. O ile make’up w trakcie dzieciństwa to coś niedopuszczalnego o tyle zabawa we fryzjera może przynieść maluchowi naprawdę wiele korzyści. Jeśli nie chcemy narażać swojej fryzury na eksperymenty naszej pociechy warto sprawić jej w tym celu zwykłą lalkę. Długie, piękne i miękkie włosy na pewno zachęcą młodą damę do przetestowania swoich umiejętności. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie zalety dla dziecka niesie ze sobą zabawa we fryzjera.

Dlaczego warto proponować dziecku zabawę we fryzjera?

Lalka z długimi włosami daje dziecku ogrom możliwości. Dziewczynka może przyczepiać spinki, zakładać opaski, pleść warkocze czy robić kucyki. To doskonały trening dla paluszków naszej pociechy która podczas takiej formy rozrywki ćwiczy motorykę mniejszą i sprawność. Zabawa we fryzjera wymaga również od dziecka precyzji, skupienia i nieco cierpliwości. Poza tym to także doskonały podkład do nauki pisania. Wyćwiczone palce łatwiej będą chwytać długopis i operować nim po papierze. Zabawa z lalką to także nauka empatii oraz opiekuńczości.

Jeśli maluchy mają lęk przed pójściem do fryzjera czesanie lalki z pewnością pomoże rozwiązać ten problem. Dziewczynka będzie mogła sama przekonać się na czym polega praca fryzjera i jakie są jego obowiązki. Warto jednak wytłumaczyć szkrabowi, że lalce nie odrastają włosy w przeciwieństwie do człowieka.

Wybór tego typu zabawek dla dzieci w sklepach jest ogromny. Warto zabrać córeczkę do sklepu i pozwolić jej samej wybrać dla siebie odpowiednią lalkę, którą nie tylko będzie chciała czesać ale również otoczy ją opieką. To także czas, w którym mama i tata powinni bacznie obserwować swojego maluszka – dziecko bowiem podczas zabawy lalką pokazuje pewne zachowania i wzorce zaczerpnięte od rodziców.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/